mine sanat

Avustralya kökenli ödüllü sanatçı Nara Walker, güzel sanatlar alanındaki Bachelour derecesini Avustralya’daki Griffith Üniversitesi’nde almıştır. Onun dünyaya olan hayranlığı, sanatını pek çok ülkeye taşımasına ön ayak olmuştur. Daha önceleri Fransa, İtalya, Portekiz, Almanya, Norveç, Gürcistan, ABD, ikamet ettiği ülke olan İngiltere ve şimdi Türkiye’de sergi açan sanatçı, yakın tarihte de Şanghay, Singapur, Milano ve New York’ta sergiler düzenleyecek.

‘Kaosun İçindeki Güzellik’ Nara Walker’ın Türkiye’deki ilk sergisidir. Sanatçının işlerindeki her bir fırça darbesi bir yandan saf duyguyu temsil ederken bir yandan da resim ve izleyici arasında bir bağlantı kuruyor. Yaratım süreciyle buluşan eser, fiziksel bir parça olarak ortaya çıkıyor. Sanatçının kullandığı yağlı boya ise bedenin fizikselliğini çağrıştırıyor ve aynı zamanda oynundaki zihin katmanlarını gösteriyor.

Nara Walker, şehvet içeren işlerinde Soyut Ekspresyonizm’i sürdürür. Ariadne’nin İpliği’ndeki gibi izleyici metaforların ve şahane renklerin yolculuğuna çıkar. Her bir parça hareketin bir ilüzyonu gibidir.

Walker, 17 Mayıs günü, sergi açılışında, füzen kalem ile bir performans sergileyecektir. Bu performansta sanatçı kol uzunluğunu kullanarak, bedeniyle oluşturduğu izleri takip ederken bir nevi deneme-yanılma yoluyla bilinçaltı ve fiziksel beden arasındaki bağlantıyı görmemizi sağlayacak.

Nara Walker

Nara Walker “Kaosun İçindeki Güzellik” sergi açılışı ve sanatçı performansı 17 Mayıs 2016, Salı, saat 18:00’de Bodrum Yalıkavak Palmarina’da! 
Award winning Australian artist Nara Walker holds a Bachelour of Fine Art (Honours) from Griffith University Australia. Her fascination with the world has taken her art to new borders including France, Italy, Portugal, Germany, Norway, Georgia, USA, UK where she is currently based and now Turkey, with future plans for Shanghai, Singapore, Milan and New York.

Beauty Amongst Chaos is Nara’s debut exhibition in Turkey. In the works of Nara Walker, each stroke conveys raw emotion and a connection between the idea, painting and viewer. The work explores the process of creating and captures this as a physical piece. The oil paint that the artist uses evokes physicality of flesh and depicts layers of the minds process at play.

Nara harnesses Abstract Expressionism within her voluptuous surfaces. Like Ariadne’s thread the viewer is taken on a journey of metaphors and scrumptious colours. Each piece holding the illusion of motion.

On the opening night, 17th of May, Walker will show a performance at the gallery. She will be drawing in charcoal using her full arm length, smearing the marks after with her body, and allowing for trial and error from the connection between the subconscious and the physical body.
Nara Walker “Beauty Amongst Chaos” exhibition opening and the performance of the artist will be on May 17, 2016, on Thuesday at 18:00 in Bodrum Yalıkavak Palmarina!
unnamed-2

Mine Sanat Galerisi | Mine Art Gallery
Teşvikiye, Dr. Orhan Ersek Sok. No:28/A D:2 Nişantaşı/İstanbul
Yalıkavak, Palmarina No: D105, Merkez Mah. Çökertme Cad. Bodrum/Muğla
T&F: +90 212 232 38 13 | M: +90 536 553 50 66 | E: info@minesanat.com | W: minesanat.com