#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisinin yaz döneminin son buluşmasında, müzelerin en temel hizmet alanı olan eğitim ve öğrenime odaklanıyoruz.

Müzede Eğitimi Programlamak
Başak Ellibeş, Müdür Yardımcısı, İstanbul Oyuncak Müzesi
Aslı Nuhoğlu, Halkla İlişkiler Sorumlusu, İstanbul Oyuncak Müzesi

15 Haziran 2016 Çarşamba, 18:30
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

Etkinlik herkesin katılımına açıktır ve rezervasyon gerekli değildir.

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisinin yaz döneminin son buluşmasında, müzelerin en temel hizmet alanı olan eğitim ve öğrenime odaklanıyoruz. Müzede eğitim konusunu yalnızca çocuklara yönelik eğitim programları hazırlamanın ötesinde, yaşam boyu öğrenme açısından değerlendiriyor ve modern zamanların eğitmen tonunu yıkarak sürekli bir ögrenim ortamı yaratabilmenin yöntemlerini tartışıyoruz. Eğlenirken öğrenmenin imkânlarını göz önünde tutarak, farklı hedef kitleler için geliştirebileceğimiz stratejilere yönelik deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

***

Başak Ellibeş, Müdür Yardımcısı, İstanbul Oyuncak Müzesi

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamladıktan sonra 2013 yılında Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Avrupa Oyuncak ve Çocuk Müzeleri’ni Türkiye’de bir araya getiren TOYCO projesinde Genel Sekreter olarak görev aldı. 2006 yılında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak başladığı görevine Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Aslı Nuhoğlu, Halkla İlişkiler Sorumlusu, İstanbul Oyuncak Müzesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı’nda lisans eğitimini tamamladı. Bu süreçte Laodikea Antik Kenti kazısında çalıştı. Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans öğretimine devam etmektedir. 2012 yılında TOYCO ( Oyun ve Oyuncak Müzeleri Birliği) projesinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev aldı. Antalya Oyuncak Müzesi, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi’nin kuruluş aşamasında çalıştı. Marmara Üniversitesi’nin yürüttüğü “Dünya Oyun Oynama Günleri” ve “Oyun, Oyuncak Ve Kültür Projesi” kapsamında gerçekleşen seminerlere konuşmacı olarak katıldı. 2009 yılında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Organizasyon Sorumlusu olarak başladığı iş hayatına şu an Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak devam etmektedir.

***

#MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor
Etkinlik Koordinatörü: Elif Çiğdem Artan
Moderatör: Afşin Altaylı

Etkinlik programı hakkında daha fazla bilgi için: http://mmkd.org.tr/mmkdsohbetleri-basliyor/